Hoşgeldiniz ! Devam etmek için giriş yapın veya hesap oluşturun
Balyum Organik Çam Balı 850 g
Hesabım Sepetim Yardım

Balyum Organik Çam Balı 850 g


Hediye Puan: 0
Fiyat:

87,90 ₺ KDV DAHİLStok Durumu: 10

Balyum çam balı Ege Bölgesi’nin çam ormanlarındaki organik arıcılık faaliyetlerimiz sonucu üretmekteyiz. Ürünlerimiz sertifikasyon kurumu ETKO tarafından denetlenmekte ve < ORGANİK > olarak sertifikalandırılmaktadır.

 

Organik Balyum çam balı tamamen el değmeden üretilen bir bal çeşididir. Organik bal üretimi; kimyasal katkı maddelerinden uzak, şeker katkısından uzak, insanların tarımsal ilaçlama yaptığı bölgelerden uzakta yapılan bir bal üretim çeşididir. Sanayi bölgelerinden uzakta ve kara yollarından en az 5 kilometre uzakta, temiz su alanların olduğu bölgelerde üretilen bir bal çeşididir. Balyum çam balı deyince; tamamen doğal, insan eli değmemiş, saf balı anlıyoruz. Bir balın organik bal olması için organik sertifikasına sahip olması gerekir.

 

Arı kovanlarının; karayollarından 5 km uzakta olması, sanayi bölgelerinden uzakta olması, tarımsal ilaçlamalardan uzak bölgelerde olması organik sertifika almanın başlıca koşullarındandır. Bu koşulları sağlayamayan bal üreticileri organik sertifikası alamamaktadır.